Skład

LESZEK PRZYBYSZ (Tancerz) – gitara, vocal

Urodzony w czasach PRL-u w prastarym grodzie (a ściśle to na podgrodziu) Bielsk Podlaski. Zamiłowanie do muzyki wyssał z mlekiem matki, co wkrótce zaowocowało pierwszymi publicznymi występami ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności złożonej głównie z ciotek i wujostwa. Ojciec, doskonały muzyk – akordeonista nie zdołał zaszczepić w Leszku pasji do akordeonu, który związał się na dobre i złe z gitarą. Dziś, kiedy akordeon przeżywa renesans Leszek żałuje, że nie słuchał ojca.

KASIA KASIK KOWNACKA – vocal

Upiera się przy tym, że jej rodzinne Siedlce to też Podlasie. Urodzona w Zaduszki, onegdaj… Od dziecka trochę przemądrzała, dlatego dziś na co dzień jest zacnym ciałem pedagogicznym. Ma osobowość, którą można określić jako: „Co, ja nie potrafię?!”. Jest wirtuozem gry na… nerwach. Poza tym od blisko dwudziestu lat jest wokalistką. Wzrastała w muzycznym otoczeniu takich geniuszy, jak R.J. Dio, Gary Moore, czy Alice Cooper. Uwielbia melodyjność lat 80′ i ich barwną, czasem kiczowatą stylistykę.

ALEKSANDRA IWANIUK (Oliczka) – vocal, śpiew biały

Śpiewa pieśni ludowe w języku ukraińskim oraz w gwarze mniejszości ukraińskiej pochodzącej z terenów Podlasia. Swoją przygodę z śpiewem białym rozpoczęła w wieku 9 lat w zespole dziecięco-młodzieżowym „Hiłoczka” z Czeremchy skąd też pochodzi. Od 2012 r. jest kierowniczką zespołu „Dobryna” z Białegostoku, a w 2021 r. dołączyła do Hoyraków. Oliczka gdy śpiewa a cappella nie potrzebuje mikrofonu, ponieważ słychać ją z bardzo daleka.

PIOTR OSTASZEWSKI – akordeon, vocal

Od dzieciństwa związany z Ukraińskim Zespołem Pieśni i Tańca „Ranok” w Bielsku Podlaskim. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bielsku Podlaskim. W 2004 r. ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną i zainspirowany folklorem ukraińskim rozpoczął swoją przygodę z wirtuozerią. Laureat wielu konkursów (m.in. Grand Prix w konkursie „Dawne pieśni  – Młode głosy” Waniewo 2008). Akompaniator Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ranok” z Bielska Podlaskiego. Jego muzyka, oprócz tradycyjnego folkloru, inspirowana jest twórczością takich zespołów jak „Haydamaky”, „Drymba da dzyga”,  „Taruta” i „Etno XL”. Wypracował swój własny wirtuozerski styl muzyki ukraińskiej.

JAROSŁAW KALISZEWICZ (Jaro) – perkusja, vocal

Z muzyką związany od ponad 20 lat. Śpiewa, gra na gitarze i instrumentach klawiszowych, czasem komponuje, a w Hoyrakach – nadaje rytm siedząc za perkusją. Oprócz rzecz jasna folku, realizuje się w takich gatunkach muzyki jak pop, blues i rock.

WIESŁAW SĘDZIAK ( Senda) – gitara basowa, vocal

Muzyczną przygodę rozpoczął dawno, dawno temu. Od najmłodszych lat fascynowała go muzyka i tak zostało do dnia dzisiejszego. Pierwszy występ w przedszkolu dał wiele do myślenia i tak się zaczęło… Wieloletnie doświadczenie muzyczne i sceniczne pozwala mu, by na nowo odkrywać piękno jakie niosą za sobą niskie częstotliwości basu. Po wielu latach odkurzył bas, aby z perkusistą tworzyć zgraną sekcję rytmiczną dla całej kapeli. Szaleniec na maxa (jak i cała reszta załogi). Zawsze chętny do eksperymentowania z innymi gatunkami muzyki. Inspiracje muzyczne czerpie od takich zespołów jak: Haydamaky, Mandry, Dżem, Perfect, Daab, SDM, The Animals. Hobby: muzyka, akwarystyka, majsterkowanie, ogród.